Materne Pomaga i zbiera nakrętki

Materne Pomaga i zbiera nakrętki

 

Niepozorne śmieci, a dokładnie różnego rodzaju plastikowe i metalowe nakrętki po sokach, napojach, słoikach, środkach chemicznych i przemysłowych oraz kapsle po piwie. Niby tylko odpady, ale jednocześnie cenny surowiec, który można sprzedać i powtórnie wykorzystać.

Materne-Polska zaangażowała się w zbiórkę takich nakrętek, dla 5-letniej Zuzi, chorej na porażenie mózgowe. Zuzia potrzebuje ciągłej rehabilitacji oraz kontroli w wielu poradniach. Dzięki dotychczasowym ćwiczeniom zaczęła samodzielnie siadać, a także powoli zaczyna raczkować. Dalsza rehabilitacja ma na celu nauczyć ją chodzić, a także usprawnić lewą rączkę. Pudełka na te kolorowe drobiazgi pojawiły się na terenie firmy na początku maja. Zakrętki zbierają zarówno pracownicy, ich rodziny i przyjaciele, jak również nasi klienci i dostawcy!


… ale co się właściwie robi z takimi nakrętkami?


         W firmach zajmujących się recyklingiem plastiku nakrętki są czyszczone, mielone na granulat, a następnie przetapiane. Z otrzymanego materiału można wykonać różnego rodzaju plastikowe opakowania, rury PCV, narzędzia plastikowe, doniczki oraz nowe nakrętki. Oddane do recyklingu dostają drugie życie, a jednocześnie pomagają.

       Pieniądze za zebrane nakrętki pomogą rodzicom Zuzi sfinansować jej dalsze leczenie i rehabilitację. Dzięki temu realizujemy dwa ważne cele: pomagamy choremu dziecku, a jednocześnie segregujemy śmieci i dbamy o przyrodę.

 

Dotychczas zebraliśmy już prawie 500 kg nakrętek!

 

Nawet jedna mała nakrętka przybliża nas do celu jakim jest odzyskanie zdrowia i sprawności chorego dziecka, więc nie przestajemy i zbieramy dalej ponieważ

 

liczy się każda nakrętka!